درباره نشریه

انجمن علمی رنگ ایران در سال 1391 با هدف انتشار جدیدترین یافته های علمی، پژوهشی و صنعتی متخصصین و به منظور ارتقای علوم و فناوری مواد پیشرفته و پوشش های نوین در کشور، تصمیم به تاسیس یک نشریه تخصصی برای تبادل افکار و نتایج پژوهشی میان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در حوزه مهندسی مواد آلی و معدنی نمود. در همین راستا و به همت ریاست وقت انجمن علمی رنگ ایران، آقای دکتر علی اصغر صباغ الوانی، مجوز انتشار نشریه علمی پژوهشی با عنوان "مواد پیشرفته و پوشش های نوین" از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه شماره 181690/ 3 مورخ 1391/9/13 به این انجمن اعطا گردید.

خاطر نشان می شود که این نشریه در زمینه های مختلف مرتبط با مواد پیشرفته و پوشش های نوین به زبان فارسی همراه با چکیده انگلیسی و بصورت فصلنامه منتشر می شود.

در حال حاضر مقالات در حوزه های مختلف شامل: نانومواد پیشرفته، رزینها و پلیمرها، مهندسی سطح و پوششها، خوردگی و الکتروشیمی، رنگدانه ها و مواد رنگزا، نانوکامپوزیتها، مواد معدنی و سرامیکها، رنگ سنجی و فیزیک نور، مواد نیمه رسانا، کریستالهای مایع، حسگرهای پزشکی و مواد پیشرفته  برای کاربردهای انرژی و محیط زیست و شیمی محاسباتی، جهت داوری به این نشریه ارسال می شود.

نشریه مواد پیشرفته و پوشش های نوین در حال حاضر در زمره نشریات اصلی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) قرار دارد.

 

http://amnc.aut.ac.ir/data/amnc/coversheet/cover_fa.jpg